İlgili resim

GERÇEKÇİ OLMAK:Öncelikle hayatın akışını ,seyrini bilmek gerekir.Mesela hiç umutsuzluk,üzüntü yaşamadan herzaman mutluluk olmaz.İkinci olarak da beklentilerimiz karakterimize,yeteneklerimize,deyimlerimize,sahip olduğumuz imkanlara uygun mu buna dikkat etmemiz gerekir.

beklentilerin gerçekçi olması gif ile ilgili görsel sonucu

ŞU ANI YAŞAMAK:İçinde bulunduğumuz anın kıymetini iyi bilmek oldukça önemlidir.Bazen geleceğe dair kaygılar, endişeler,planlar üzerinde yoğunlaşırken anın değerinden uzaklaşabiliyoruz.Hiç bir arzumuzu ertelemeden ,şu olursa şöyle yaparım yerine,belki daha küçük olanaklarla şuanki isteğimizin peşinde koşalım.

anı yaşamak gif ile ilgili görsel sonucu

MÜTAVAZI OLMAK:Etrafımızda gördüğümüz eksikliklerin kendimizde de olduğu olgusunu asla unutmamaız gerekir.Hiç bir kimseye ya da canlıya asla tepeden bakmamalı,insanlara hak ettiği değeri tavırlarımızla göstermeli ve hissettirmeliyiz.

alçak gönüllü olmak gif ile ilgili görsel sonucu

ŞÜKRETMEK:Şükretmeyen ruh doyumsuz olur,isteklerine sürekli pedal çevirir ve çevirdikçe de isteklerinden uzaklaşır.Bütün ömrü sahip olmadıklarına koşturmakla geçer.İleriye dönük hayallerimiz olmalı elbet ancak bu hayaller şuan için sahip olduklarımızı önemsizleştirmemelidir.

İlgili resim

KENDİYLE BARIŞIK OLMAK:Bu konuda ilk adım herkesin değer yargılarına saygı duymakla başlar.öylelikle güzel görmeyi öğrenir insan.Sonra da kendimizle ve çevremizdekilerle barışık oluruz.

kendiyle barışık olmak gif ile ilgili görsel sonucu

RAHAT YAŞAYIN:Kimseye minnet etmeden ,ihtiyaçlarınız doğrultusuna yaşamınızda konforlar oluşturmak oldukça besleyici gelir ruha.Suçluluk hissedeceğimiz bütün olgulardan uzak durmalıyız.Derler ya akşam başımızı yastığa koyduğumuzda rahat uyuyorsak dünyanın en mutlu insanıyızdır,işte aynen o hesap.

kendiyle barışık olmak gif ile ilgili görsel sonucu