HASTALIKLARA KARŞI ÖNLEMLER

UYKU:Bağışıklık sistemi için uyku çok önemlidir,hele de çocuklar için.Yetişkinler için min.6 saat uyku şart olmalıdırve mutlaka karanlık bir ortam sağlanmalıdır.

uyku gif ile ilgili görsel sonucu

ORTAMI HAVALANDIRMAK:Ortamdaki havanın sürekli tazelenmesi bulaşıcılığı önleme de çok önemlidir.Özellikle kalabalık ortamlarda mutlaka yapılması gerekir.Ayrıca oda içerisindeki nemin muhafaza edilmesini e sağlar.

odayı havalandırma gif ile ilgili görsel sonucu EL YIKAMA:Uygulamamız gereken en önemli ve en basit maddedir.Özelikle beslenme öncesi ve tuvaletlerden sonra mutlaka ellerimizi yıkama alışkanlığı çocuklarımıza da kazandırılmalıdır.

Otomatik olarak el yıkıyoruz!

BESLENME:Oldukça geniş,kapsamlı bir konu olan beslenmeyi ‘’dengeli beslenme ‘’olarak ele alıyoruz.Burda ilk dikkat edilmesi gereken endüstriyel ürünlerden özellikle çocuklar için çikolata ve bisküvilerden kaçınmak gerekiyor.Ev yemekleri tercih edilmeli,tek bir gıdaya dayalı beslenme değil de herşeyden azar azar tüketmek oldukça sağlıklı olacaktır.Böylece vücudumuz hem yeterli miktarda vitamin ve mineralleri alacak hem de protein ,karbonhidrat yağ bakımından da vücudumuzun gereksinimini tamamlayacaktır.

beslenme gif ile ilgili görsel sonucu