Yılbaşı gecesi hızla yaklaşırken plan ve programlar çoktan yapıldı bile. Peki, yılbaşında ne giyeceğiniz, nasıl bir makyaj yapacağınız belli mi? Yeni yılda güzel görünmek için farklı kombinler ve makyaj trendleri bulunuyor. Size en uygun olan kıyafeti seçmek, saç ve makyajınızı yılbaşına özel bir şekilde yapmak için önerilerimize kulak verin.

Parti Konseptine Uygun Kombin Seçimi

Yeni yıl denince kıyafetlerden süslemelere kadar her aşamada akla gelen tek renk elbette kırmızı olur. Özellikle yılbaşı gecesinde kırmızı giyinmenin uğurlu geleceğine dair genel bir inanış vardır. Baştan sona kırmızı giymeyecek olsanız bile üzerinizde kırmızı bir aksesuar bulundurmanız geleneğe uymanızı sağlar. Ev partisine gidecekseniz eğer kıyafetinizin rahat ve şık olmasına özen gösterebilirsiniz. Tek parça bir elbise veya iki parçadan oluşan şık kıyafetler ile geceye hazırlanabilirsiniz. Dışarıda bir mekanda geceyi geçirecekseniz eğer tek parça elbise ve şık, sizi soğuktan koruyacak nitelikte bir etol veya kaban ile geceye hazır olabilirsiniz. Geceye hazırlanırken şık ayakkabılar, zarif takılar ve kullanışlı portföy çantalar seçmeye özen gösterin.

Yılbaşı Gecesi için Makyaj ve Saç Tercihleri

Yılbaşı gecesi güzellik önerileri arasında en dikkat çekici olanlar saç ve makyajdır. Saç önerilerimiz gideceğiniz mekana veya partiye göre değişkenlik gösteriyor. Bütün gece dans etmeye niyetiniz varsa doğal dalgalı saçlar ile kolay bir seçim yapabilirsiniz. Çantanızda minik görünmeyen lastik tokalar taşıyarak sıkıldığınız zaman atkuyruğu yapabilir ve modern bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Saçlarınız için salaş ama aynı zamanda güzel bir model arıyorsanız eğer size önerimiz örgü modellerini tercih etmenizdir. Saçlarınızın boyuna uygun birçok örgü modeli bulabilirsiniz. Renkli bandanalar veya yılbaşına özel aksesuarlarla örgünüzü renklendirebilirsiniz.

Yılbaşı makyaj trendleri arasında genellikle ışıltılı bir görüntü elde etmek istenir. Özellikle gözlerde parıltı tercih ediliyor. Yılbaşı gecesinde çektireceğiniz fotoğraflarda ışıl ışıl bir görüntü yakalamak, gecede parlamak için göz makyajınızı ışıltılı yapabilir; dudaklarınızı sade tutabilirsiniz. Sadeliği tercih edenler için ise nude tonlarında makyaj yapmasını öneririz.

Yılbaşı gecesinde renkli bir kıyafet tercih ediyorsanız makyajınızı sade tutarak dengeli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Sade kombin ışıltılı bir makyaj ise aynı şekilde sizi hoş gösterecektir.