Moda dünyasının değişen trendlerin, yenilenen anlayışları haricinde dünya modasında büyükçe bir yer edinen “sokak stili” durumu vardır. Sokak stili adeta herkesin kendi tarzını tam anlamıyla yansıttığı anlardan oluşuyor. Şarkıcılar, mankenler, oyuncular, modeller… Kısacası ünlü insanlar sokak modasının nabzını tutan, adeta yön veren temsilcilerinden kabul ediliyor. Sizler için ünlülerin sokak stili tercihlerini inceledik. Başlayalım!

Alessandra Ambrosio: Rahat ve şık!

Victoria’s Secret meleklerinden biri olan dünyaca ünlü top model Alessandra Ambrosia, podyumdan sokaklara indiğinde rahatlığından ve şıklığından ödün vermiyor. Genellikle skinny jean tercih eden ünlü manken salaş bluz ve gömlekleriyle tarzını tamamlıyor. Ayakkabı tercihi ise çoğunlukla Stiletto ve açık – bantlı ayakkabılardan yana oluyor.

Beren Saat: Rahatlığından ödün vermeyenlerden

Türkiye’nin en iyi ve en popüler kadın oyuncularından Beren Saat, dizilerdeki şık görüntüsünü kendi hayatında rahatlıkla yer değiştiriyor. Günlük kıyafet tercihinde çoğu ünlü gibi rahatlığı tercih eden Beren Saat, ayakkabı seçimiyle de bunu destekliyor. Düz ayakkabılar, casual tarz çantalar ve dar pantolonlarla Beren Saat gündelik tarzın “rahat” temsilcilerinden biri.

Kate Middleton: Cool & Şık Prenses!

Cambridge Dükü Prens William ile evli Cambridge Düşesi Kate Middleton,  Kraliyet Ailesinin gelini olması sebebiyle özellikle tarzıyla daima modacıların odağında yer alıyor. Genellikle sade, şık ve asil giyinen Kate Middleton nadir de olsa günlük ve spor şıklığı içerisinde görünebiliyor. Böyle anlarda salaş tarzı tercih eden Kate Middleton kendine has duruşuyla modacıları sokak stiliyle dahi cezp etmeyi başarıyor. Ayakkabı tercihinde ise genellikle Stiletto ve dolgu topuk tercihinde bulunuyor.

Çağla Şikel: Salaş ve şık

Podyumların fırtına estiren mankeni, programcı ve oyuncu iki çocuk annesi Çağla Şikel fit vücudu ile sokak stilini en iyi şekilde yansıtanlardan biri. Salaş elbiseler, jean’ler ve elbiseleri gündelik tarza uyarlayan manken, ayakkabı ve çanta tercihleriyle tarzını salaş tutmayı başarıyor.

Kim Kardashian: Güçlü ve şık!

Ünlü televizyon yıldızı Kim Kardashian, yaptığıyla her daim sükse yaratan marka olmuş bir kadın. Kim Kardashian, özel davetlerde gösterişli ve şık bir stil ile dikkat çekerken gündelik, sokak stilinde blue jean ve bluz tercih ettiği görülüyor. Kim Kardashian, Stiletto, dolgu topuk ve bantlı ayakkabı tercihleriyle günlük bir pantolonun ayakkabı desteğiyle nasıl bir anda şık görüntüye kavuşacağını gösteriyor.