İade ve Değişim Şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Değişim süremiz 14 gündür.

İndirimli ürünlerde ve fırsat ürünlerimizde  iade ve değişim  yapılamamaktadır.

FATURASIZ DEĞİŞİM VE İADE YAPILAMAZ

Ayıplı Malın İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için; Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

ÜRÜN DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?

Aldığınız ürünü çeşitli sebeplerden dolayı değiştirmek istediğinizde ürün iadesi sayfamızdan gerekli formu doldurduktan sonra ürünü kargoya vererek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İndirim ve geçmiş sezon ürünleri YENİ SEZON ürünleri ile değiştirilememektedir.

Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz 14 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir. Değişimlerde ve iadelerde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanmaktadır. Moda Vapuru için belirlenen bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

Moda Vapuru'ndan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi/EFT ve Kapıda Ödeme yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz. Bunların dışındaki ödeme yöntemleri kabul edilmez. Ödeme yöntemi olarak Banka Havalesi/EFT seçilmiş fakat bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

Moda Vapuru'nun satışa sunduğu ürünlerin stok bilgileri her gün güncellense de sipariş verilen bazı eserlerin temininde imkânsızlıklar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size telefon ya da eposta ile bilgi verilir. Esere ilişkin herhangi bir ödeme yapmışsanız, bu bedel en kısa sürede iade edilir.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected] 'a e-posta ile bildirilebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Moda Vapuru sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Satın almış olduğunuz ürün kargoya verilmeden önce bize telefon ya da e-posta ile ulaşarak iptal talebinizi belirttiğiniz takdirde iptaliniz gerçekleşecektir. Kredi kartı ile onaylanmış olan ödemeniz varsa, herhangi bir kesinti olmadan tekrar kartınıza iade yapılır.

Moda Vapuru'ndan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.MODA VAPURU

Adres: Kemal Paşa Mh. : Atatürk Bulvarı No: 34/26 Fatih/İstanbul P.K. 34134

Telefon: 0 (0534) 540 9925

Email: [email protected]