Kredi Kartı ile yapacağınız alışverişler de sepette %10 indirim anında! Not: Fırsat Reyonunda bulunan ürünler bu kampayayı kullanamaz!

Yaz ve Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Botlar!

Yayınlayan Ayakkabı-Perisi 11/09/2016 0 Yorum(lar) Moda,Ünlü Stili,

Bot deyince akla gelen ilk ve tek mevsim şüphesiz kış olur fakat sürekli yenilenen moda akımı, durmadan değişen tasarımlar ile artık botlar sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de giyilebiliyor. Dünyaca ünlü oyuncular, top modeller ve şarkıcılar yazın bot giyen akımın öncülerinden kabul ediliyor. Tüm dünyaya yayılan yazın bot giyme modası aslında öyle abes bir görüntü değil. Zira tasarımcılar yazın da giyilebilen içten destekli özel yapıya sahip bot üretimi gerçekleştiriyor.

Yazlık bot kavramının ortaya çıkmasını sağlayan şey düzenlenen müzik festivalleri ve gençlik festivalleri gibi görünüyor. Festivallerde aranılan rahatlık botlarda bulunuyor, giyim tarzına en uygun ayakkabı olarak bot tercih ediliyor. Durum böyle olunca gençler arasında yazın bot giyme akımı başladı ve tüm dünyaya yayılan bir akım haline geldi. Bugün ünlü markaların defilelerinde, yazın en sıcak olduğu günlerde sokakta gezinen ünlü mankenlerin ayaklarında bot görüyorsak eğer moda akımı başarılı bir şekilde sokaklara yansımış diyebiliriz.

Kışın kıyafeti tamamlayan kombinin en önemli parçası olan ve ayakları soğuktan koruyan botlar, kabul etmeliyiz ki görünürdeki en önemli aksesuardır. Sadece kışın giyiliyor olması botlara haksızlık değil mi? :) Yazın bot giyme trendi katlanarak artacak ve herkesin alışık olduğu bir hale dönüşecek görünüyor. Bunun sebebi ise modacıların, tasarımcıların ve üreticilerin bu moda akımını sonuna kadar destekleyerek yazın rahatlıkla giyilecek ayakkabılar tasarlıyor olması. Hem serin hem tarz hem de bot formundan ödün vermeyen ayakkabı tasarımları ile yazın bot giymek daha cazip hale geldi. Ucu açık botlar, topuk detaylı botlar veya lazer kesimli farklı tarzlarda piyasaya sürülen yazlık botlar şıklık ve rahatlığı bir arada sunabiliyor. Botların rahatlığından ödün vermek istemeyen ama aynı zamanda şık, rahat olmak isteyenler için yazlık botlar ideal bir seçenek haline geliyor.

 

Etiketler: bot bootie çizme yaz kış

Yorum Bırak